براس، یک چالش برخط (آنلاین) بین‌المللی با هدف ترویج مفاهیم بنیادی علوم رایانه و تفکر رایانشی میان عموم مردم به‌ویژه دانش‌آموزان است و می‌کوشد  در قالب چالشی انگیزشی، فرصت توجه به علوم رایانه و تفکر رایانشی را برای طیف گسترده‌ای از مخاطبان در سراسر جهان فراهم کند.
چالش ببراس شامل مجموعه‌ای از مسئله‌های کوتاه و نیمه‌بلند چندگزینه‌ای یا تعاملی است که به اصطلاح معماهای ببراس (Bebras Tasks) نامیده می‌شوند. این مسئله‌ها ارتباط تنگاتنگی با مفاهیم علوم رایانه دارند، با این حال، می‌توان آن‌ها را بدون داشتن دانش قبلی در علوم رایانه حل کرد. در واقع، شرکت‌کنندگان  برای حل معماهای این چالش، باید دربارۀ (و البته در چارچوب) موضوعاتی مانند اطلاعات، ساختارهای گسسته، محاسبات و پردازش داده‌ها بیندیشند و از مفاهیم الگوریتمی استفاده کنند. بنابراین، هر معمای ببراس به جنبه‌ای از مفاهیم علوم رایانه اشاره دارد.
دبستان پسرانه­ی فروغ دانش تنها مدرسه­ای است که در بازه ی زمانی درست در رویداد رسمی این رقابت شرکت می کند. با توجه به اینکه متن سوال ها انگلیسی است در راهنمای زیر، ترجمه ی سوالات ارائه شده است. از خانواده های عزیز خواهش    می گردد که تا پایان آزمون همراه دانش آموز باشند. با استفاده از لینک مسابقه که در کانال تلگرام و وبسایت مدرسه وجود دارد و نام کاربری و رمز ورودی که در این برگه تعیین شده است می توانید وارد آزمون شوید.
پس از وارد شدن به وبسایت در ابتدای سایت یک مستطیل آبی رنگ وجود دارد که سن شرکت کننده بر روی آن ثبت شده است از کلیک کردن بر روی باقی مستطیل ها بپرهیزید مستطیل های زیری  مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشد. با رفتن به صفحه ی بعد با زدن دکمه استارت وارد آزمون می شوید.
نکته: حتما دکمه Save را پس از جواب دادن به سوالات بازی بزنید.
آزمون از ۴ دسته سوال رده A و B و C تشکیل می شود. دقت کنید ترتیب سوالات در هر رده تغییر می کند.

برای شرکت در مسابقه بر روی این لینک کلیک کنید. فایل راهنمای ببراس

در صورت داشتن مشکل با شماره ۰۹۱۱ ۱۰۰ ۸۰۱۸ تماس بگیرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *