?♟اولین کارسوق بازی های تخته ای

۲۷ ام و ۲۸ ام فروردین ۹۸ ( سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری ) سالن آمفی تئاتر دبستان میزبان اولین کارسوق بازی های تخته ای است . در این دو روز هیجان انگیز برگزار کنندگان با ارائه یک بازی فکری ، جنبه های مختلف آن از قبیل تاریخچه‎ی بازی ، نحوه‌ی انجام بازی ، استراتژی های بازی و ابعاد دیگر آن را در حضور دانش آموزان بررسی می کنند .
اولیای عزیز هم می توانند در این کارسوق حضور یابند و در مسابقه بزرگ هیجان انگیز ریورسی شرکت کنند .

??میل به بازی آزاد و سرخوشانه

«اگر به ما آزادی زیادی داده می­ شد، بسیار خود اتکا بودیم. شاید اکنون غیرقابل تصور است که چنین آزادی به کودکان امروزی داده شود و این اتفاق یکی از بزرگترین خسارت­ ها برای یک جامعه است؛نه فقط یک خسارت بزرگ، بلکه خسارتی بی­ رحمانه و غم­ انگیز است.
کودکان به­ طور ذاتی برای بازی کردن و اکتشاف به میل خود و مستقل از دخالت افراد بالغ طراحی شده­ اند. کودکان برای رشد کردن به آزادی نیاز دارند؛ بدون آزادی، آنها رنج می­ کشند. میل به بازی آزاد و سرخوشانه یک میل زیستی و پایه است. کمبود بازی سرخوشانه (آزاد) شاید برخلاف کمبود غذا، هوا، یا آب باعث از بین رفتن بعد فیزیکی نشود، اما سرزندگی کودک را از بین می­ برد و مانع رشد ذهنی او می­ شود. بازی سرخوشانه ابزاری است که کودکان توسط آن یاد می­ گیرند با دیگران ارتباط برقرار کنند، بر ترس­ هایشان غلبه کنند، مشکلاتشان را حل کنند، و به طور کلی، کنترل زندگی­شان را در اختیار بگیرند.»
?t.me/forughdanesh2

?گزارش تصویری روز دوم کارسوق بازیهای تخته ای?

??‍ پیتر گری روانشناس و پژوهشگر در کالج بوستون در مقاله ای با عنوان ” کمبود بازی ” ، بازی را به عنوان نوعی یادگیری معرفی میکند. او معتقد است در بازی ، کودکان مهمترین درسهای زندگی را یاد میگیرند. چیزی که در مدرسه تصورش را هم نمیتوان کرد. برای یادگیری این درس ها کودکان به مقدار بسیار زیادی بازی ، بدون دخالت بزرگسالان ، نیاز دارند. او به عنوان یک روانشناس تکاملی ، در پژوهش خود بر اساس ذات انسان و رابطه اش با ذات دیگر حیوانات و چگونگی شکل گیری آن توسط انتخاب طبیعی بر اهمیت بازی تاکید دارد. به اعتقاد او نمیتوان خلاقیت را آموزش داد. تمام کاری که میتوان انجام داد ، اجازه شکوفایی به آن است. کودک خردسال پیش از آغاز مدرسه ذاتا خلاق است. محرومیت از بازی برای کودکان تاثیرات منفی چون کاهش خلاقیت و اعتماد به نفس بسیاری به همراه دارد.

#دبستان_پیشروی_فروغ_دانش

به این مطلب چند ستاره می دهید؟
[مجموع آرا: 0 میانگین: 0]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *